Jakie szkolenia określamy mianem miękkich?Istnieje wiele klasyfikacji kompetencji pracowników. Najpopularniejszy jest podział umiejętności na twarde i miękkie. Jeszcze do niedawna można było zauważyć trend podnoszenia przede wszystkim kompetencji twardych, czyli związanych z wiedzą specjalistyczną, często wręcz niszową, np. związanych z branżą IT, obsługą maszyn, czy językami obcymi.

Czytaj dalejSzkolenia pracownicze. Czy to ma sens?Szkolenia pracownicze to działania, mające na celu dokształcenie pracownika w zakresie zdobycia nowego doświadczenia i uzupełniania dotychczasowej wiedzy. Przyjmują postać zorganizowanego procesu szkoleniowego, kierowanego przez specjalistów branży. Szkolenia pracownicze zaliczane są do podstawowych narzędzi rozwoju zasobów ludzkich w przedsiębiorstwie. Ich celem jest doskonalenie umiejętności i zwiększanie kompetencji kadr. Sprawdźmy, czy warto organizować szkolenia pracownicze?

Czytaj dalejSzkolenia pracownicze z zarządzania czasemZarządzanie czasem to kompetencja osobista, która jest bardzo wysoko ceniona przez pracodawców. Polega na organizacji pracy w taki sposób, aby efektywnie realizować wyznaczone cele. Efektywne zarządzanie czasem wyraźnie przyczynia się do zwiększenia wydajności pracownika, a co za tym idzie wzrostu produktywności w firmie. Pracodawcy coraz chętniej inwestują w szkolenia pracownicze z rozwoju kompetencji osobistych, na których można poznać metody ograniczenia marnotrawienia tego zasobu, jakim jest czas.

Czytaj dalejSzkolenia dla menadżerówSzkolenia dla menadżerów opracowane są specjalnie z myślą o strukturach zarządzających. Służą one podnoszeniu kompetencji osób, których praca opiera się na przewodzeniu ludziom i kierowaniu zespołem. Wbrew pozorom nie jest to proste. Niejednokrotnie bardzo ciężko jest zmotywować ludzi do wspólnego wykonywania projektów w duchu współpracy oraz kierować efektywnym rozwijaniem pomysłów.

Czytaj dalejSzkolenia dla sprzedaży jako rozwój zawodowyProfesjonalne szkolenia z zakresu sprzedaży stanowią podstawę rozwoju zawodowego. Dobry sprzedawca jest produktem pożądanym przez firmy. Nie za wszystko jednak odpowiada talent. Istnieją mechanizmy sprzedażowe, bez których skuteczna promocja produktu i zdobywanie klienta jest niemożliwe. Szansę na zapoznanie się z nimi dają szkolenia, które wdrażają, ale i też pozwalają na rozwój już posiadanych umiejętności.

Czytaj dalejWitamy na blogu firmy vadeBlog firmy vade.

Czytaj dalej