REALNE PRZYWÓDZTWO - trening umiejętności liderskich

26 - 27 września 2017 Katowice,

Czy liderzy w Twojej firmie potrafią mobilizować swoje zespoły wokół wizji tak, by pracownicy byli gotowi wykroczyć poza rutynę codziennej pracy i szukali sposobów wsparcia swoich liderów w osiąganiu wspólnego celu?

Jak wskazują badania naukowe, kompetencje przywódcze są umiejętnością nabytą − nie wrodzoną.

Zapraszamy na trening umiejętności liderskich bazujący na najnowszych odkryciach neurodydaktyki, dzięki czemu uczestnicy zapamiętują na trwałe znacznie więcej treści, niż podczas tradycyjnych szkoleń. Trener posługuje się tu metodami opartymi na experiential education − nastawionymi nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także na silne emocjonalnie doświadczenie, które pozwala zakwestionować i zmienić własne przekonania.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Nauka z elementami zabawy. Pełna rekomendacja!
Świetne, profesjonalnie przygotowane i interaktywne.
Dobrze przeprowadzone, nie męczące.
Ciekawe, nowoczesne, intrygujące – jestem bardzo zadowolona.
Nauka z elementami zabawy. Pełna rekomendacja!
Zwiększenie efektywności przez permanentne uczenie się…
Otwierające oczy, uświadamiające złożoność i wagę tematyki.
Ciekawe przypomnienie sobie wydaję się oczywistych spraw. Polecam!
Polecę to szkolenie. Najbardziej przydatne będą mi narzędzia praktyczne w komunikacji.
Ciekawe, nowoczesne, intrygujące –jestem bardzo zadowolona.
Polecę to szkolenie. Najbardziej przydatne będą mi narzędzia praktyczne w komunikacji.
Zwiększenie efektywności przez permanentne uczenie się…
Nauka z elementami zabawy. Pełna rekomendacja!
Świetne, profesjonalnie przygotowane i interaktywne.

PROGRAM SZKOLENIA

REALNE PRZYWÓDZTWO – WPROWADZENIE

 

 • Przywództwo oparte na wartościach.
 • Zarządzanie a przewodzenie.

Moduł wprowadza do tematyki przywództwa. Uczestnicy biorą tu udział w grze pokazującej mechanizmy przywództwa organizacyjnego. Centralnym tematem modułu jest analiza tego, jak ma się rola managera do roli lidera – w których obszarach role te się pokrywają, a w których różnią.

KOMUNIKACJA WIZJI

 

 • Budowanie zaufania przez komunikację.

W tej części uczestnicy mierzą się z szeregiem zadań pokazujących, jaki wpływ na ludzi ma styl przekazywania informacji. Duży nacisk jest tu położony na komunikowanie wartości i wizji stanu docelowego oraz na wypracowanie przez uczestników wizji rozwoju swojego prawdziwego zespołu w pracy.

PRZYWÓDZTWO SYTUACYJNE

 

 • Model Kena Blancharda.

W trakcie tego modułu uczestnicy poznają model przywództwa sytuacyjnego i ćwiczą w praktyce odpowiednie strategie kierowania rozwojem pracowników. Zadania obejmują szereg sytuacji, w których część uczestników wciela się w rolę pracowników, a część w rolę liderów mających na podstawie rozmowy z pracownikiem podjąć decyzję o wyborze jednej z czterech możliwych strategii działania. Każda z symulacji jest następnie szczegółowo omawiana z trenerem.

PRZEWODZENIE ZMIANIE

 

 • Przywództwo transformacyjne.
 • Motywowanie w obliczu zmiany.
 • Budowanie zaangażowania pracowników w zmianę.
 • Mówienie o zmianie językiem korzyści.

Kluczowym elementem roli lidera jest tzw. przywództwo transformacyjne. W trakcie tej części szkolenia trener wraz z uczestnikami analizuje, które kompetencje przywódcze są niezbędne do skutecznego przeprowadzenia pracowników przez zmianę. Następnie w trakcie trzech zadań o rosnącym poziomie trudności, uczestnicy mają możliwość nauczyć się radzenia sobie z wyzwaniami towarzyszącymi przewodzeniu zmianie. 

KSZTAŁTOWANIE KULTURY ORGANIZACJI

 

 • Model kultury E. Scheina.
 • 8 czynników kształtowania kultury organizacji.

Przywództwo organizacyjne jest zawsze powiązane z kreowaniem kultury organizacji. W zależności od zajmowanego stanowiska, wpływ na kulturę jest większy lub mniejszy, ale u każdego managera występuje. W trakcie tego modułu uczestnicy mają okazję poznać teoretyczne modele kultury organizacji, a następnie mogą w praktyce przećwiczyć narzędzia służące do budowania kultury organizacji, wokół swojego przywództwa.

MÓJ INDYWIDUALNY STYL PRZYWÓDZTWA

 • Mapy stylów przywództwa.

Każdy lider ma nieco inny styl przewodzenia. W tej części uczestnicy określają swój własny styl i na tej podstawie planują dalszy rozwój oparty zarówno na wzmacnianiu mocnych stron, jak i niwelowaniu słabości. Efektem finalnym modułu jest opracowanie przez każdego z uczestników indywidualnych map myśli przedstawiających jego własny styl przywództwa.
 

WYKŁADOWCA

dr Łukasz Srokowski

socjolog, doświadczony trener, konsultant i coach. Specjalizuje się w przywództwie, zarządzaniu, kulturze organizacyjnej i komunikacji. Przygotował i zrealizował blisko 2000 godzin szkoleń i warsztatów, prowadził także liczne sesje doradcze i coachingowe. Współpracuje z uczelniami w całej Polsce, wykładał na studiach MBA na European University Viadrina i w Wyższej Szkole Bankowej. Jego celem jest wspieranie ludzi i organizacji w doskonaleniu skuteczności działania, poprzez dostarczanie rzetelnej, sprawdzonej wiedzy, przydatnych praktycznych umiejętności i refleksji, niezbędnej do zmiany.

Prowadził zajęcia w ramach studiów MBA i studiów podyplomowych na uczelniach wyższych: Viadrina, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu.

pobierz ofertę (plik w formacie pdf){}

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O SZKOLENIU

KOSZT UCZESTNICTWA

1110 zł netto.

Do powyższej ceny należy doliczyć 23 % VAT.

MIEJSCE SZKOLENIA

Katowice, Silesian Hotel***; ul. Szybowcowa 1A.

ROZPOCZĘCIE

26 września 2017 godz. 09:00

ZAKOŃCZENIE

27 września 2017 godz. 16:00

NUMER SZKOLENIA

2017/09/148

W cenie uwzględniono koszty: 16 godzin intensywnych warsztatów, materiałów szkoleniowych i pomocniczych, serwisu kawowego oraz lunchu, zaświadczenia o przebytym szkoleniu dla każdego uczestnika.

Informacja dodatkowa: koszt noclegu w pok. 1-os. ze śniadaniem wynosi: Economy Silesian Hotel** – 120 zł netto, Quality Silesian Hotel*** – 155 zł netto.

powiadom o kolejnym szkoleniu

ZOBACZ POZOSTAŁE SZKOLENIA

POZNAJ NASZYCH WYKŁADOWCÓW